Bize Ulaşın

Bayi Olmanın Yararları Nelerdir?

Yerel bir işletmeye sahip olmaktan daha fazla avantaj sağlayan bir iş modeli olan Bayilik, size ne gibi yararlar sağlar?  Bayi Olmanın Yararları Nelerdir? başlıklı yazımızda sorularınızı cevaplandırıyoruz.


Bir işte başarılı olmak için tecrübe zaman ve uzmanık gerekir. Eğer bir bayilik sisteminin içine dahil olursanız var olan bir deneyimi satın almış olursunuz. Bayilik veren firmalar işletmenin kurulması ve işletmenin büyümesi için birçok yol denemiş ve başarılı olmuşlardır. Bu yüzden size harika bir iş fırsatı sunar. 
Bunlar bayi olamnın yararlarında sadece bir kaçıydı. Bayi olmanın yararlarının alt başlıklarını birlikte inceleyelim.

  • İşletme devir veya satış durumunda, bağımsız işletmeye göre en az %50 daha fazla değere sahip olursunuz.
  • Ana bayii size personel sağlama konusunda destek sağlar.
  • Bayilik sisteminde risk çok azdır. Çünkü  bir girişimci bayilik sistemine dahil olduğunda  sadece başarılı bir marka satın almaz bunun yanı sıra kendilerine destek sağlayacak bir ekibin içerisine dahil olmuş olur. Ve işlerin kötüye gitme olasılığı azalmış olur.
  • Bayilik sistemine dahil olduğunuzda kurulu bir düzen içinde çalışmaya başlayacağınız için kendinizi güvende hissedersiniz.
  • Bayilik sistemine dahil olduğunuzda sistemin işleyişi ve yönetimi hakkında bilgi sahibi olmanız ve zorluk yaşamamanız için franchisor tarafından sizlere eğitim verilir. Ve bu sayede adapte olma sürecini sorunsuz bir şekilde geçirmiş olursunuz.
  • Yerel işletmelerde olduğu gibi işleyişin nasıl olacağı hakkında plan yapmak, organizasyon düzeni oluşturmak, yönetim planı oluşturmak zorunda değilsiniz. Çünkü ana bayi sizlere bütün sistemi detaylı bir şekilde anlatır.
  • Bayi sistemine dahil olduğunuzda reklam ve tanıtım faaliyetleri için bütçe ayırmanıza gerek yoktur. Çünkü ana bayi bu faaliyetleri sizler için gerçekleştirmektedir.
  • Bayilik sisteminde hangi pazara hitap ettiğiniz bellidir. Bunun yanı sıra müşteri portföyünüz de bellidir. Bu yüzden sizin tekrardan bir strateji kurmanıza gerek kalmamıştır.
  • Yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde kendini kanıtlamış ve marka imajı güçlü bir firma ile çalışacağınız için güvenilirliği ispatlanmış ürün ve hizmet satarsınız.
  • En önemliside hem bir iş sahibi olup hem de iş dünyasında bir aile kazanmış olursunuz.

Gofrette Franchise ve bayilik şartları hakkında detaylı bilgi almak ve franchise uzmanlarımızla görüşerek birebir ücretsiz danışmanlık hizmeti almak için bize ulaşın.
[email protected] üzerinden bize mail atabilir ya da iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. 
Aynı zamanda hızlı iletişim kurmak ve aklınızdaki tüm soruları cevaplandırmak için 0(232) 202 25 60 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz.