Bize Ulaşın

Franchise Sisteminin Yararları Nelerdir ?

Francihse sisteminin yararları nelerdir? başlıklı yazımızda bir franchise sistemine katılırsanız ne gibi avantajlarınızın olacağından bahsettik. Franchise sistemine katılarak elde edeceğiniz zaman, marka prestiji, pazarlama gibi bir çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar detaylı olarak ise şu şekildedir;

 • İşinizi kurarken geçireceğiniz zaman yerine franchise sistemimize dahil olursanız zaman ve enerjiden kazanabilirsiniz. 
 • Franchise sistemi sayesinde en ufak bir sorunda çözüm sağlayabileceği, üst kademede birisinin olmasıyla beraber hem zaman olarak hem de finansal olarak tasarruf sağlarsınız.
 • Franchise sistemi yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde size kısa zamanda rekabet üstünlüğü sağlar.
 • Franchise sistemi hazır bir sistem olduğundan dolayı kişi, ürününü veya markasını tanıtmakta daha az zaman harcar ve daha hızlı ve kaliteli şekilde satış gerçekleştirir.
 • Franchise sözleşmesinin şartlarına göre değişiklik gösterse de franchisor birim hazırlığını üstlenip anahtar teslim şeklinde hazırlıkları tamamlayabilir. Ve kullanılacak ekipmanlar, malzemeler gibi işi yürütmek için gereken her ihtiyacı sağlar.
 • Anahtar teslim hazırlığın en iyi yönü ise ana firmanın maliyetleri minimize edecek şekilde hazırlık yapmasıdır
 • Bir franchise sistemine dahil olan kişinin en büyük avantajı markanın tanınırlığıdır. Eğer bir işe sıfırdan başlarsanız müşteri portföyü oluşturmak ve markanızın tanınırlığını arttırmak vakit alır. 
 • Franchise’lar ise müşteri portföyü oluşmuş ve marka imajı oturmuş olan iyi işletmelerdir. Bu yüzden işletmenize gelen müşteriler işinizin ne olduğunu, nasıl bir hizmet sunduğunuzu bilerek işletmenize gelecektir.
 • Yeni açılan işletmelerin en büyük sorunu müşteri bulmaktır. Eğer franchise sistemine dahil olursanız marka tanınırlığı ile birlikte müşteri de kazanmış olursunuz.
 • Franchiser’ların başarısızlık oranı diğer işletmelere göre daha düşüktür. Bir girişimci franchise sistemine dahil olduğunda sadece başarılı bir marka satın almaz bunun yanı sıra kendilerine destek sağlayacak bir ekibin içerisine dahil olmuş olur. Ve işlerin kötüye gitme olasılığı azalmış olur.
 • Ayrıca franchisorlar işlerinde tecrübeli ve iyi olduğunu kanıtladılar. Bu sebeple hizmet veya ürüne daha çok istek duyulacağına dair bir güvenceniz var.
 • Franchise sisteminin en büyük avantajlarından biri ise franchise işletmek için illa ki iş deneyiminizin olmasına ihtiyacınız yok. Çünkü öncesinde franchisorlar size iş modelini öğrenmeniz için ihtiyacınız olan eğitimi verirler

Bahsetmiş olduğumuz avantajları sizler de elde etmek istiyorsanız Gofrette Franchise sistemine katılabilir, bir sonraki şubenin sahibi olabilirsiniz.

Gofrette Franchise ve bayilik şartları hakkında detaylı bilgi almak ve franchise uzmanlarımızla görüşerek birebir ücretsiz danışmanlık hizmeti almak için bize ulaşın.

[email protected] üzerinden bize mail atabilir ya da iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. 
Aynı zamanda hızlı iletişim kurmak ve aklınızdaki tüm soruları cevaplandırmak için 0(232) 202 25 60 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz.